Pokrowce na krzesła

Pokrowce na krzesła są wykonywane z tkanin:

- Tora - tkanina szeroka na 150 cm, bez apretury plamoodpornej, gramatura 160 g/m2, dostępne kolory to biały i ecru;

- Jersey - elastyczna dzianina w szerokości 160 cm o gramaturze 220 g/m2, dostępne kolory to biały;

- Helena - gładka tkanina o szerokości 160cm, plamoodporna, gramatura 195 g/m2;

Dostępne kolory lub wzory:

Pokrowce na krzesła mają szerokie zastosowanie; nie tylko pomagają przystroić salę podczas bankietów, komunii czy wesel ale służą także jako ochrona krzeseł znajdujących się w domu każdego z nas . W naszej ofercie znajdują się pokrowce przystosowane na każdą okazję.

Rodzaje materiału

Istnieje wiele rodzajów tkanin z jakich wykonane sąpokrowce:

Ze względu na łatwość pielęgnacji, polecamy pokrowce z tkanin poliestrowych. Niska temperatura prania i prasowania ułatwi utrzymanie pokrowców w czystości. Ten rodzaj materiału mogą Państwo stosować na wiele okoliczności, co stanowi ogromną oszczędność dla portfela. Są dodatkowo bardzo trwałe i nie tracą swoich walorów użytkowych.

Szeroka gama wzorów i kolorów tkanin znajdujących się w naszej ofercie, pozwala na uszycie pokrowców, spełniających Państwa oczekiwania.

Największą zaletą pokrowców elastycznych jest to, że nie trzeba ich prasować. Przylegają do krzesła, nadając mu zupełnie nowy charakter.

Na Państwa życzenie możemy uszyć pokrowce z tkaniny bawełnianej – jednak takie pokrowce często wymagają skorzystania z usług profesjonalnej pralni, gdzie po praniu zostaną wymaglowane i wyprasowane. Dobry rozwiązaniem może być zastosowanie tkanin poliestrowo – bawełnianych, łączących zalety tkanin bawełnianych i poliestrowych.

Pokrowce z tkanin lnianych prezentują się wyjątkowo, jednak są podatne na zagniecenia.

Nasza firma oferuje szeroką gamę tkanin, z których wykonujemy pokrowce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie produkty do potrzeb naszych klientów. Z pomocą naszych pokrowców stworzą Państwo oryginalny i niepowtarzalny wystrój.

Odpowiedni rozmiar pokrowca

Przed zakupem należy dokładnie dopasować rozmiar pokrowca do gabarytów krzesła, ponieważ zbyt długi materiał będzie zwisał i nieelegancko wyglądał. Z kolei, zbyt mały pokrowiec nie zmieści się na krzesło. W naszym sklepie oferujemy pokrowce na krzesła zaprojektowane indywidualnie na każdy mebel, dlatego bez problemu można dostosować je nawet do najbardziej nietypowych krzeseł.

Pokrowce na krzesła

Pokrowce na krzesła mają szerokie zastosowanie, nie tylko w pomagają przystroić salę podczas bankietów, komunii czy wesel ale też mogą służyć jako ochrona na krzesła znajdujące się w domu każdego z nas. W naszej ofercie znajdują się pokrowce przystosowane na każdą okazję.

Choć pokrowce na krzesła najczęściej spotyka się na bankietach, weselach czy komuniach, to mogą one zbudować klimat w czasie spotkań w naszych domach.

Krzesła są czymś, co stosunkowo trudno wyczyścić. Natomiast używając pokrowców na krzesłach, wystarczy, że je wypierzemy, a nasze krzesła nadal pozostaną w idealnym stanie. Spełniają funkcję dekoracyjną, dzięki postawieniu na wybrany kolor pokrowca możemy zbudować klimat i dodać charakteru całej przestrzeni, tak by każdy z gości czuł się w niej dobrze.

Z jakich materiałów można zrobić pokrowce na krzesła?

Pokrowiec na krzesła powinien być trwały, aby nie zniszczył się przy pierwszej okazji. Ze względu na intensywną eksploatację warto, aby był również odporny na ścieranie i częste pranie. Ważnym aspektem przy wyborze tkaniny, z której uszyjemy pokrowce jest odpowiednio dobrana grubość: Zbyt ciężka tkanina podroży koszty konserwacji, natomiast zbyt cienka spowoduje prześwitywanie tapicerki krzesła Najbardziej odpowiednie tkaniny to te o masie pomiędzy 150-200 g/m2. Jednak na życzenie klienta możemy uszyć pokrowce z innych tkanin.

Kolejnym kryterium powinien być skład surowcowy tkaniny. Pokrowce z tkanin lnianych, bawełnianych, owszem pięknie się prezentują, są naturalne jednak sprawiają duży problem w konserwacji. Ciężko je wyprasować i po pierwszym praniu nie prezentują się już tak efektownie, Chyba, że chcemy osiągnąć efekt pogniecionej tkaniny.

Najbardziej popularne pokrowce uszyte są z tkanin poliestrowych, które są łatwe w konserwacji, a jednocześnie prezentują się okazale. Częstym rozwiązaniem są pokrowce z dzianiny elastycznej jersey, które po wypraniu naciągamy na krzesło i nie trzeba ich prasować. Wybór tkaniny na pokrowce jest indywidualną kwestią każdego z nas, jednak wieloletnie doświadczenie pozwala stwierdzić, że najczęściej używane są pokrowce z tkanin poliestrowych, o masie pomiędzy 150-200 g/m2.

Modele i zastosowanie pokrowców na krzesła

W zależności od zastosowania nakrycia na krzesła mogą osłaniać tylko siedzisko i oparcie krzesła lub nakrywać je całe i sięgać aż do podłogi. Możliwe jest wybranie dowolnego koloru, a nawet wzoru, przy czym warto zwrócić uwagę, że jeśli będzie on zbyt wyrazisty, może wprowadzić do otoczenia element chaosu.

Szczególnym rodzajem pokrowców na krzesła są te przeznaczone na wyjątkowe okazje: chrzty, komunie, śluby, wesela czy przyjęcia urodzinowe, przeważnie w białym, ewentualnie zbliżonym do białego, kolorze. Lejący się dół nadaje im majestatu, a dodatkowo mogą być one wzbogacane o w różne elementy dekoracyjne takie jak: kolorowa wypustka, kokarda, pas, patka. Zastosowanie takiego pokrowca sprawia, że całe wnętrze wygląda odświętnie, nawet jeśli to pokój jadalny, z którego korzystasz na co dzień.

Ogromną zaletą pokrowców jest to, że można je również wymienić na inne. Kiedy określony wzór przestanie Ci odpowiadać, bez problemu zastąpisz je innym deseniem i w ten sposób odmienisz charakter wnętrza. Również w przypadku zniszczenia pokrowca łatwiej będzie go wymienić, niż kupować nowe krzesło lub cały ich zestaw.

Jak dobrać odpowiedni pokrowiec?

Żeby prawidłowo dobrać pokrowiec, a zatem, aby nie przesuwał się po powierzchni krzesła lub nie był po prostu za mały, trzeba dokładnie zmierzyć krzesło — zgodnie ze specjalnie do tego celu przygotowanym formularzem, a najlepiej wysłać do nas krzesło, a my uszyjemy model pokrowca idealnie do niego dopasowany.

Najbardziej niezawodne będą pokrowce na krzesła na wymiar. Jeśli zamówisz taki produkt, możesz swobodnie dostosować go do swoich potrzeb. Nie ma ryzyka, że nie będzie on pasował do mebla. Pokrowce na krzesła na zamówienie to nasza specjalność. Dokładnie Cię wysłuchamy i zrealizujemy zamówienie tak, abyś mógł się nimi w pełni cieszyć przez lata.